Przebieg zabiegu ablacji Carto

Mam mieć alblację carto jak wygloda ten zabieg co to wogule jest za zabieg i jakie mogą być powikłania

Aleksander Ropielewski

Jest to zabieg polegajacy na przezskórnym wprowadzeniu cewnika naczyniowego do żyły udowej, który wprowadzany jest do prawego przedsionka serca. Po zlokalizowaniu miejsca arytmogennego (generuje ono innny sygnał elektryczny) jest ono niszczone poprzez podgrzanie elektrody do temperatury ok. 60 stopni celsjusza.