Przebudzenia w nocy na mleko u 16-miesięcznego dziecka

Witam mam 16cznego syna który w nocy cały czas budzi sie na mleko 2-3razy i nie moze bez niego usnąć bez względu na to czy w dzień je dużo czy mało przed snem dostaje kaszkę mleczna i czasami popija to jeszcze butelka mleka obecnie jestem w ciąży i zalezaloby mi zeby przysypiał juz całe noce wody w nocy nie chce pic jedynie samo mleko czy zatem mogę mu rozcienczac mleko zeby powoli go odzwyczajac od niego czy sa jakieś inne sposoby ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani udać się na wizytę do lekarza pediatry, który oceni czy częste budzenie dziecka nie jest spowodowane chorobą.

Witam, 16 miesięczne dziecko może budzić się 2-3 razy w nocy i potrzebować mleka i obecności matki. Jeżeli chciałaby Pani powoli go tego oduczać proszę udać się do psychologa dziecięcego, na pewno przyjrzy się sprawie i podpowie czy jeszcze poczekać czy też, i w jaki sposób, pracować nad synkiem, aby dał Pani pospać. Pozdrawiam