Przebywanie w jednym pomieszczeniu osoby po badaniu PET

Dzień dobry! Moja mama ma ponad 60 lat i wczoraj miała robione w Lublinie badanie PET. Mam 2-letniż córeczkę, czy możemy przebywać w jednym pomieszczeniu razem z mamą? Słyszałam o szkodliwym promieniowaniu w badaniu PET. Proszę o odpowiedź. Renata Ć.

Witam serdecznie,

W przypadku badań z zakresu medycyny nuklearnej zaleca się niekontaktowanie z dziećmi oraz kobietami w ciąży przez kilka dni.

Pozdrawiam.