Dokładność badania PET

Witam,chcę się dowiedzieć,czy badanie pet wykazuje zmiany w całym organiżmie,czy tylko w wybranych miejscach,które są już zdjagnozowane.Dziękuję.

Witam serdecznie,

Badanie PET jest badaniem bardzo dokładnym i zobrazuje wszystkie zmiany, w badanym obszarze - może być to wąski obszar np. płuca, a może być to skan całego organizmu. Wszystko zależy od zlecenia przez lekarza prowadzącego lub specjalisty medycyny nuklearnej.

Pozdrawiam.