Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytanie odnośnie interpretacji wyniku badania PET

Mam pytanie odnośnie interpretacji wyniku badania PET. Jak zaawansowany jest stan choroby. Żona została zdiagnozowana z ziarnicą złośliwą, chcemy iść do lekarza z wynikiem ale najpierw zależy nam na dodatkowej opinii. Klatka piersiowa: w śródpiersiu po stronie lewej masa pobudzona metaboliczny wpukła się w miaższ płuca 53x57x57mm SUV18.5 (co to oznacza??) Pojedyncze węzły przy wcięciu mostka 10 mm SUV 7,1 i przyśrodkowo do zmiany łączący się zgrasicą 10mm SUV 7,1 (co to oznacza??) dodatkowo  w opisie jeszcze jest napisane, żę jest wątroba powiększona (172 mm) SUV wątroby 2,2 MBPS 1,2 (co to oznacza)
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Co to jest szpiczak mnogi?

Początkowo bardzo łatwo pomylić go z przeziębieniem. Dopiero dokładniejsze badania pozwalają nam odkryć groźnego przeciwnika. Szpiczak mnogi, bo o nim mowa, to bardzo podstępna choroba.

Wynik opisuje nieprawidłowe struktury! Szczegóły omówicie Państwo z lekarzem prowadzącym!!! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy