Co oznacza wynik pet-CT?
Witam wszystkich czytelników tej strony proszę o pomoc w odczytaniu wyniku pet-ct mojego Taty . Szukam informacji w necie ponieważ dopiero za miesiąc mój tato ma wizytę u lekarza to jak dla niego bardzo długo . I bardzo sie martwi wynikiem co dalej zadaje pytanie czy znowu operacja .A wiec prosze jeśli ktos mi może odczytać badanie . We wniosku badania napisano: Poziom aktywności metabolicznej zmiany w środkowym płacie płuca prawego w powiązaniu z długim odstępem czasowym od radioterapi sugeruje utrzymujące się pobudzenie odczynowe . Wskazana obserwacja w badaniu TK i kontrolne badanie Pet-Ct za 6 mies. Obraz Pet śródmiąższowych zmian w płucach również sugeruje etiologię jatrogenną z miernym odczynowym pobudzeniem węzła grupy 2R. W pozostałych narządach nie stwierdzono zaburzeń metabolizmu glukozy ktore mogłyby sugerować proces npl.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
opis może sugerować iż opisywane zmiany wynikają z leczniczej radioterapii, konieczna ocena przez lekarza prowadzącego leczenie i decyzja o dalszej odpowiedniej diagnostyce- obserwacji.