Przeciwciała przeciwko toksoplazmozie a poronienia

Toxo. IgG 5,0 oraz IgM 0,144. Po leczeniu antybiotykami po 6 miesiącach wynik zmienił się na... IgG 8,4, a IgM 0,214 . Jestem już po 2 poronieniach i chciałabym zajść w ciążę, ale wydaje mi się, że z takim wynikiem nie mam szans. Jak można uśpić tę chorobę? Byłam już u lekarza chorób zakaźnych i powiedział mi, że mój wynik nie ma żadnego wpływu na ciążę. Co mam dalej robić? Leczenie antybiotykowe było z polecenia mojego lekarza ginekologa. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przedstawiony wynik badania miana przeciwciał - IgM ujemne, IgG - dodatnie, zgodnie ze słowami lekarza zakaźnika, nie ma wpływu na ciążę. IgG świadczą o przejściu zakażenia toksoplazmozą i o nabyciu odporności - wynik dodatni będzie już miała Pani do końca życia. Natomiast ujemne miano IgM świadczy, że nie ma w chwili obecnej świeżego, aktywnego zakażenia - a tylko takie ma wpływ na ciążę. Nie potrzebuje Pani dalszego leczenia przeciw temu pierwotniakowi.

Natomiast, jeżeli jest już Pani po dwóch poronieniach, warto zastanowić się ze swoim lekarzem ginekologiem, czy są inne możliwe przyczyny przebytych poronień.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!