Przeciwwskazania do ponownego zajścia w ciążę po atonii macicy

Witam Panie doktorze rok temu poroniłam ciąże bliźniaczą jedno kosmówkową w 20 tygodniu doszło wtedy do atonii macicy i zostały podwiązane tętnice maciczne. W związku z tym mam pytanie czy taki zabieg możne wpłynąć niekorzystnie na rezerwę jajnikowa i czy jest jakieś przeciwwskazanie do ponownego zajścia w ciążę. Proszę o odpowiedz i pozdrawiam bardzo serdecznie.

Piotr Pilarski

Jest to wskazanie do pilniejszej obserwacji ciężarnej gdyż występuje większe ryzyko kolejnej atonii.

Pozdrawiam.