Przedłużenie przerwy z 7 do 9 dni - co z działaniem tabletek?

Od 6 miesięcy biorę w tym miesiącu po 7-dniowej przerwie nie wzięłam tabletki tylko po 9 i czy teraz jestem zabezpieczona? Podczas tej przerwy nie uprawiałam seksu.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Nie można liczyć na działanie tabletek antykoncepcyjnych w tym cyklu. Dlatego podczas przyjmowania tabletek z obecnego opakowania oraz podczas 7 dniowej przerwy proponuję stosowanie dodatkowego zabezpieczenia np. prezerwatywy.

Pozdrawiam