Przedwczesna miesiączka i brunatne upławy

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od 9 miesięcy. Do tej pory nie było żadnych problemów. Jednak w tym miesiącu, tydzień przed terminem miesiączki, dostałam brunatnych upławów. Czy to normalne krwawienie śródcykliczne czy już miesiączka? A jeśli ani jedno, ani drugie, to co to może oznaczać? Czy mogę być w ciąży? Dodam, że tabletki przyjmuje regularnie (czasem - bardzo rzadko - wezmę ok. 30 min później), a ostatni raz kochałam się bez zabezpieczenia ponad 2 tygodnie przed wystąpieniem problemu. Proszę o pomoc:)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażywa Pani pigułki zgodnie z zaleceniami i regularnie (30 minut "poślizgu" nie robi różnicy), to prawdopodobieństwo ciąży w Pani przypadku jest bardzo małe - mniejsze niż 1% (nawet około 0,2%).  Prawdopodobnie opisane przez Panią upławy to plamienia śródcykliczne. Gdyby się powtórzyły, proszę udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!