Czy tabletki antykoncepcyjne są skuteczne?

Moje pytanie jest następujące - czy biorąc tabletki antykoncepcyjne od 2 lat bez przerwy, mogę kochać się bez zabezpieczenia, nie martwiąc się, że zajdę w ciążę?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Skuteczność antykoncepcji hormonalnej jest bardzo wysoka (polecam artykuł). Ryzyko ciąży podczas jej stosowania jest mniejsze niż 1% (zwykle 0,2%). Stosuje Pani pigułki już od dwóch lat i nie jest Pani w ciąży - więc chociażby to potwierdza moje słowa... Gdyby ich skuteczność była mała, to w ciągu tych dwóch lat na jakieś 80% zaszłaby Pani w ciążę (te 20% rezerwuję na ewentualne zaburzenia płodności). Pyta Pani, czy może się Pani kochać bez zabezpieczenia - pigułki przecież stanowią zabezpieczenie przed ciążą i to najbardziej skuteczne zabezpieczenie (po abstynencji seksualnej oczywiście...).

Pozdrawiam!