Przelewanie się w brzuchu, spora ilość gazów w jelitach i powiększone jajniki

Tracę już siły!Od 2 lat dzieje się coś z moim brzuchem. Przelewa mi się w nim, wydobywają się z niego okropne dźwięki, jest potwornie wzdęty!Do tego mam okropne gazy,odbijanie się, poczucie wiecznego dyskomfortu.Lekarz zauważył na badaniach USG sporą ilość gazów w jelitach i powiększone jajniki. Dostałam skierowanie na gastroskopie, ale szpitale na razie nie mają wolnych miejsc. Czy te objawy mogą być wywołane nadwrażliwymi jelitami, czy to przez jajniki(wstydzę się ginekologa!)? Jestem rozbita!
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nadmierna ilość gazów w jelitach może być spowodowana nieprawidłowościami w obrębie przewodu pokarmowego. Inną przyczyną może być niewłaściwa dieta. Warto pogłębić diagnostykę przyczyny powiększonych przydatków. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa. Wskazana jest również kontrola u gastrologa.