Przemęczenie, niewyspanie a praca

Witam! Od jakiegoś czasu odczuwam ciągłe zmęczenie i nie mogę się wyspać. 7-9h snu i wciąż jestem niewyspana. Najchętniej spędzałabym w łóżku całe dnie. Odbija się to na moich studiach, gdyż nie mogę się skupić na nauce, czy na tekstach, które muszę czytać na zajęcia, ale także na relacjach - wciąż jestem rozdrażniona i mam zły humor. Czym to może być spowodowane? Czy to zwykłe przemęczenie czy coś poważniejszego? Oprócz uczęszczania na uczelnie, pracuję zdalnie (siedzący tryb życia).

Szanowna Pani, przyczyn takiego samopoczucia może być wiele. Należy przyjrzeć się Pani zdrowiu. Proszę zrobić sobie pełne badanie krwi oraz tarczycy oraz skonsultować wyniki z lekarzem. Czasem wystarczy uzupełnić niedobory żelaza, kompleks witamin B, D. Objawy, o których Pani pisze, mogą mieć również charakter psychosomatyczny i powstawać na tle zaburzeń nastroju (lękowych, depresyjnych). Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl , gdzie znajdzie Pani również adresy specjalistów.

Polecam również artykuł:
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

http://www.akademiawitalnosci.pl/depresja-nie-to-tylko-brak-witamin/#

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej