Przeniesienie plemników na rękach a ryzyko ciąży

Witam!

Mam pytanie. Ostatnią miesiączkę miałam 4 lutego. Okres trwa 5-6 dni. Cykl co 31 dni. Kochałam się z chłopakiem 23 lutego (okres płodny) z zabezpieczeniem (prezerwatywa), lecz potem uprawialiśmy jeszcze petting. Chłopak powiedział, że prezerwatywa była cała, że nie pękła, lecz zapomniałam przypomnieć mojemu chłopakowi o umyciu rąk. Boję się, że może na rękach mógł mieć plemniki. Później kochaliśmy się jeszcze dwa razy, też z zabezpieczeniem. Kolejny okres powinien pojawić się 7 marca, jednak go nie ma. Od kilku dni mam podwyższoną temperaturę (ok. 37-37,3 stopni) wzdęcia i mało śluzu. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży?

Witam, ryzyko ciąży oczywiście istnieje, choć jest ono stosunkowo niewielkie. Z Pani opisu wynika, że nie doszło do bezpośredniego przeniesienia nasienia do dróg rodnych, a tym samym szansa na przejście plemników wydaje się być znikome. Opisywane dolegliwości są jedynie prawdopodobnymi objawami ciąży i wcale nie muszą świadczyć o dokonanym zapłodnieniu. Oczywiście ze względu na brak krwawienia w przewidywanym terminie może Pani wykonać kontrolny test ciążowy.

Pozdrawiam