Przenikanie do mleka matki leków antyalergicznych

Witam. Mam 32 lata i jestem alergikiem, Katar, łzawiące oczy w okresie maj- czerwiec, obecnie karmię piersią rocznego synka rano oraz wieczorem (noc). Czy mogę zażywać Rupafin lub Telfast po porannym karmienu? Czy do wieczora stężenie leku we krwi będzie na tyle małe lub zerow,ze bede morde gla bez problemu nakarmic synka?

Aleksander Ropielewski

Są to leki przeciwwskazane w okresie laktacji, jednak w sytuacji zdecydowanej korzyści w przypadku ich zażywania dopuszcza się ich stosowanie przez matkę. Decyzję powinien podjąć lekarz po ocenie sytuacji klinicznej.