Przepchnięcie materiału i stan zapalny po ekstrakcji zębów

Tydzien temu miałam leczoną kanałowo górną5 po leczeniu zaczął mnie boleć policzek w nocy ból się tak nasilił rano skorzystalam z pogotowia stomat., dostałam Clindamecin , nie przeszło, RTG wykazało przepchniecie materiału i stan zapalny, ząb 2 dni temu został usunięty lekarz stwierdził też zgorzel. Ból nie ustąpił, mam zdrętwiałą połowe twarzy i bardzo boli.Rtg zatok wykazało lekki stan zapalny, dostałam Summamed, narazie ból nie przeszedł, nie pomaga Doreta,Ketonal.Prosze o sugestie

Trzeba uzbroić się w cierpliwość i stosować się do zaleceń. Jeśli po tygodniu dolegliwości nie zmniejszą się - dobrze udać się na kontrolę do lekarza wykonującego zabieg.