Stan zapalny po ekstrakcji zębów

Witam. Mój mąż ma 26 lat. W lutym miał chirurgicznie usuwaną ósemke. Zaraz po zabiegu dostał antybiotyk bo pojawił się stan zapalny. Miał wtedy zmieniony kilka razy antybiotyk bo skończyło się anginą. W maju znów dostał anginy i kolejny antybiotyk. W lipcu znow angina i teraz znów angina. Dziś miał wziąć ostatni antybiotyk a wczoraj pojawił się ból brzucha i głowy i znów gorączka do 38.5. Jestem przerażona bo czytałam że tak może objawiać się białaczka a może to jakaś bakteria?

Witam serdecznie,
Ciężko powiedzieć czy pierwotny stan zapalny rozpoczął się od ósemki, czy po prostu obniżona odporność po zabiegu spowodowała uaktywnienie stanu zapalnego o innym pochodzeniu. Na pewno konieczna jest dokładniejsza diagnostyka - warto udać się do lekarza rodzinnego i podzielić się swoimi obawami.
Bóle brzucha mogą być spowodowane przewlekłą terapią antybiotykową.