Przepuklina pachwinowa i powiększona warga sromowa

Witam. 4 lata temu będąc na USG, wykryto u mnie przepukline pachwinowa, która nie daje zadnych znaków. Zastanawia mnie tylko to, że od tego czasu, prawą warge sromowa mam bardzo dużą, rozciągnięta od drugiej. Czasem mnie uwiera, i wtedy boli, czasem utrudnia mi też na codzien np: w jezdzie na rowerze. Nigdy nie współżylam. Czy wykrycie tej przepukliny ma jakis zwiazek z powiekszana warga? Dziękuję za pomoc, pozdrawiam. Dziekuje za pomoc,

Przepuklina może schodzić z okolicy pachwiny nawet do wargi sromowej i to może być powodem jej powiększenia. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem, bo przepuklina może wymagać leczenia operacyjnego.