Przepuklina pępkowa i dolegliwości bólowe

Witam lekarz stwierdził u mnie przepuklinę pępkowa ale powiedział ze jest za mała żeby coś z tym robić i mam obserwować czasem odczuwam ból koło pępka po prawej stronie i w samym pępku. Mam pytanie kiedy należy to usuwać ? Pracuje na kopalni pod ziemia i boje się ze mogę mieć poważne problemy przez nią.

Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem ogólnym. Jeśli przepuklina występuje najlepiej ją od razu zoperować a nie czekać aż znacznie się powiększy i da np. jakieś powikłania. Ból jaki Pan opisuje zapewne związany jest właśnie z występowaniem tej przepukliny.