Przepuklina uciskająca rdzeń a odpowiednie działania

WITAM,CZY MAJĄC WSTAWIONY IMPLANT W ODC.SZYJNYM C5/C6 I MASYWNĄ PRZEPUKLINĘ C4/C5 Z UCISKIEM RDZENIA KRĘG.-PROGRESJA ORAZ WYPUKLINĘ Z UCISKIEM NA LEWY NERW RDZENIOWY C6.czy to przejdzie,czy takie przepukliny uciskajace rdzen sa grozne i czy cofna sie poprzez rehabilitacje czy poddac sie operacji?Dziekuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Decyzcja co do przeprowadzenia operacji jest zawsze bardzo trudna, ze względu na możliwość groźnych powikłań pooperacyjnych, które zapewne omawiała już Pani z lekarzem. Przy jej podjeciu należy przeanalizować wszystkie za i przeciw, historię choroby, dotychczasowe leczenie, częstość nawrotów, itd. Zabiegi rehabilitacyjne mogą na jakiś czas poprawic Pani stan, zniwelować objawy bólowe, jednak jest to choroba przewlekła z tendencją do nawrotó.
Pozdrawiam