Przerost endometrium u 31-letniej kobiety

Witam, jestem dziś po badaniu usg, lekarz stwierdził przerost endometrium (18,3 mm) 13dc i dał skierowanie na histeroskopie. Mam obfite miesiączki trwające ok 8 dni, oraz plamienie owulacyjne trwające 5 dni. Cykle są regularne co 28 dni. Co oznacza taki przerost, czy to groźne i czy może on mieć wpływ na to że nie mogę zajść w 2 ciążę?

Aleksander Ropielewski

Przyczyn może być wiele i mogą one być powodem problemów z zajściem w ciażę. Należy poczekać na wynik histeroskopii, która rozwieje wiele wątpliwości i pozwoli stwierdzić przycyznę Pani dolegliwości.