Przerwa w przyjmowaniu tabletek wbrew zaleceniom lekarza

Witam. Mam 22 lata. Ginekolog zalecił mi zażywanie nowych tabletek bez 7-dniowej przerwy, czyli w pierwszy dzień okresu. Zostały mi jeszcze 2 "stare" tabletki, a już zaczęłam plamić, dlatego postanowiłam przyjąć "nowe" tabletki po 7-dniowej przerwie. Czy wobec tego nie zaszkodzę sobie w jakiś sposób? Chcę jeszcze zaznaczyć, że przechodzę z tabletek o większej ilości hormonow na mniejszą. Bardzo proszę o, w miarę możliwości, szybką odpowiedź. Pozdrawiam.
22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku zamiany preparatu dwuskładnikowego na inny dwuskładnikowy nie ma potrzeby rezygnowania z wykonania 7-dniowej przerwy. Niektórzy lekarze zalecają jednak bezpośrednie przejście na nowy blister w celu zmniejszenia ryzyka obniżenia skuteczności antykoncepcyjnej.
Pozdrawiam.