Przerwy pomiędzy tabletkami Yaz

Witam,od trzech miesiecy zażywam tabletki jaz. Trafilam jak widac na niedoświadczonego ginekologa . Zrozumialam ze miedy calym bistrem mam robic 7 dni przerwy i przechodzic do nastepnego opakowania . To by znaczylo ze mialam miedzy bistrami 11 dni przerwy razem z tabletkami plecebo. Jak mam dalej stosowac? Prosze o jak najszybsza odpowiedz. Dziekuje
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Preparat YAZ powinno się stosować bez przerwy tj. 24 tabletki aktywne następnie 4 tabletki placebo następnie 24 aktywne z nowego opakowania itd. Proszę stosować tabletki zgodnie z zaleceniami ulotki. Należy jednak liczyć się z tym, że w przypadku zastosowania 11 dniowej przerwy istniało zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia należy wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. Dla pewności warto również zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres min. 7 dni.