Przeskakująca rzepka w kolanie

Od ok 4 lat przeskakuje mi rzepka w kolanie.Z czasem przyzwyczaiłam się i ból był mniejszy.Jakiś miesiac temu wyskoczyła mi tak mocno, że nie mogłam ruszac nogą i coś przeskakiwało mi po bokach rzepki.Taka malutka kuleczka która musiałam popchnac w dól zeby wyprostowac,zgiac kolano. miałam przez dwa tygodnie gips na nodze,uspokoiło sie na chwile lecz ta kulka blokowala mi kolano z tylu.Wczoraj skoczyłam delikatnie,kuleczka wrocila do przodu,znowu nie moge prostowac i zginac nogi. Co to moze byc?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opisane dolegliwości wskazują na uszkodzenia w obrębie stawu kolanowego. W celu ustalenia dokładnej przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ortopedy. Lekarz po zbadaniu oraz zleceniu badań dodatkowych ustali przyczynę dolegliwości oraz zaproponuje możliwe formy leczenia.

Szczerze mówiąc ciężko wywnioskować z Pani opisu. Może mieć Pani niestabilność rzepki, którą należy leczyć rehabilitacyjnie. Proszę zgłosić się do lekarza ortopedy