Przeskok w ręce podczas pływania

Witam! Pół roku temu pływając zauważyłem, że podczas zamachu lewej ręki przy kraulu lub na plecach w pewnym momencie czuć taki przeskok w środku.(Przeskok jest, gdy ręka jest wyciągnięta do góry.) Myślałem, że to chwilowe i nic z tym nie robiłem. Wczoraj na basenie sprawdzałem czy ta dolegliwość minęła, ale nadal to samo. Przeskok jest nadal, nawet jeśli zrobię zamach na sucho. Dodam, że mnie to nie boli, ale dyskomfort jest. Mam 16 lat i ok. 175 cm wzrostu.

Taki przeskok zapewne następuje w stawie barkowym. To zapewne jakieś nadwichnięcie w stawie barkowym przejawiające się swego rodzaju wyczuwalnym przez Ciebie nagłym przeskokiem w ruchu obrotowym stawu. Podłożem tego mogą być np. słabo wykształcone więzadła w stawie barkowym lub np. jakiś uraz barku, który przeszedłeś w przeszłości. Trudno mi to określić bez bezpośredniego badania. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skontaktować się z ortopedą. On po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Może konieczne okaże się celem pogłębienia diagnostyki wykonanie USG stawu barkowego.