Przeskoki serca w gardle a stres

od paru dni mam takie przeskoki serca w gardle na 3-4 sekundy. lecze sie na nadciśnienie i biore metocard 23,75. ogólnie jestem bardzo nerwowa osobą i wszystkim sie denerwuje, czy te przeskoki sa przez nerwice?? dodam ze czuje tak jakby coś sciskało mi w gardle

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią "przeskoki" mogą mieć podłoże zarówno somatyczne jak i psychogenne. Może być to bowiem wynik nadciśnienia ale i nerwicy. Wskazana jest konsultacja kardiologiczna i wykonanie Holter EKG.