Nerwica wegetatywna i szybsze bicie serca

Witam, Mam 26 lat. Mam nerwice wegetatywna szybkie bicia serca na ktore lekarz przepisal bisoprolol 2.5 biore tylko pol tabletki raz dziennie od jakichs 2.5 miesiaca. Od jakichs 3 tygodni pojawily sie przeskoki serca szarpniecia uczucie nierownego bicia. ogolnie mialam wiele razy ekg holter bylo wszystko ok wykryto tylko blok prawej odnogi peczka hisa czy to moze dawac takie objawy? Czy zazywanie beta blokerow moglo spowodowac ten blok albo przeskoki? Echo serca wyszlo dobrze.

Mgr Anna Kubis Psycholog, Warszawa

Witam,
w przypadku stwierdzenia przez lekarza specjalistę lub psychologa obecności nerwicy wegetatywnej, podobne objawy mogą mieć właśnie raczej nerwicowe niż internistyczne podłoże. Fakt ten znajduje potwierdzenie w prawidłowych wynikach badań i obecności objawów mimo przyjmowania internistycznych leków. Oznacza to, że podłożem Pani dolegliwości są emocje, napięcie, stres. Z tego powodu zalecam zwrócenie się do psychologa, który wspierając Panią w odnalezieniu źródeł dyskomfortu, pomoże nauczyć się rozeznawać we własnym stanie i odnaleźć odmienny sposób radzenia sobie z napotykanymi trudnościami. Pozdrawiam.