Przestrzeń płynowa odpowiadająca torbieli pajęczynówki

Miałem niedawno robione badania. Oto wyniki; do przodu od dolnego bieguna płata skroniowego prawego przymózgowo widoczna jest przestrzeń płynowa odpowiadająca torbieli pajęczynówki o wymiarach poprzecznych 31x 10 mm i wymiarze góra dół 22 mm - po za tym przestrzeń płynowa przymózgowa bez zmian Bardzo prosiłbym o interpretacje co to takiego jest i czy może mieć jakiś pozytywny czy negatywny wpływ na moje życie. Marcin

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Torbiel pajęczynówki to zmiana, która w zależności od objawów danego pacjenta może wymagać różnego postępowania. Małe torbiele tylko się obserwuje poprzez regularne wykonywanie badań obrazowych co roku (obserwacja dynamiki wzrostu). Duże, objawowe torbiele często wymagają leczenia neurochirurgicznego. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.