Przesunięcie okresu po podróży

Mam pytanie dotyczace przesuniecia sie okresu po podrozy. Czy jezeli okres po podrozy przesunal mi sie pawie dwa tygodnie wczesniej a po odstawieniu tabletek nie dostalam okresu, to czy powinnam kontnuowac stosowanie tabletek bez zmian i czy skutecznosc antykoncepcji jest zachowana? Dziekuje, Justyna, 28 lat

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje dla pewności wykonać test ciążowy. Następnie udać się do ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.