Jeżeli niedawno doszło do zapłodnienia, to nie dostanę okresu w tym miesiącu?

Zażywam tabletki antykoncepcyjne i zamierzam przerwać stosowanie. Dokończyłam blister, ale w "tygodniu przerwy" między tabletkami odbył się stosunek płciowy (dwa dni przed okresem). Już wiem, że istnieje ryzyko zajścia w ciążę, jeżeli nie przyjmę kolejnego blistra tabletek, ale jeżeli doszło do zapłodnienia to nie dostanę miesiączki w tym miesiącu? A jeżeli dostanę, to mogę być pewna, że dzidziuś nie przyjdzie na świat?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli po zakończeniu obecnego cyklu wystąpi miesiączka, to prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo bardzo małe. Pewność około 99% da Pani wykonanie testu ciążowego w około 3 tygodnie po stosunku podejrzewanym o poczęcie. Proszę tylko pamiętać, że po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej okres może wystąpić z opóźnieniem (nawet 2-tygodniowym)...

Pozdrawiam!