Przesuszona skóra i wiele brodawek

Dodam, że mogę faktycznie mieć obniżoną temperaturę rąk czy stóp. Są one po prostu zimne. Związek z jakimś pasożytem, zapaleniem skóry? Mam w ogóle skłonności przesuszającej się skóry, żołędź też potrafi być przesuszony. Myję się normalnie, codziennie nie przesadzając, nie mam pojęcia czy mogę być na coś uczulony. Druga sprawa, brodawki, nie mam ich praktycznie wiele, ale dwie brązowe są do zbadania przez dermatologa, co by stwierdził ryzyko np. czerniaka...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zamieszczony opis wskazuje, że zadał Pan już jedno pytanie, do którego Pan nawiązuje. Obniżona temperatura rąk i stóp oraz przesuszająca się skóra mogą być wynikiem zaburzeń naczyniowych jak i na przykład niedoczynności tarczycy. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem POZ.