Prześwietlenie klatki piersiowej u 31-latki

witam odebralam dzis wyniki przeswietlenia kl piersiowej czy ktos moglby pomoc mi w interpretacji? Zdj. klp wykonane w pozycji siedzącej-AP aparatem przyłóżowym. Wzmożony rysunek naczyniowy odwnękowo obustronnie.Miąższ płucny bez wyraźnych zagęszczeń zapalnych, ze zwłóknieniami.Serce powiększone.Aorta miażdżycowa.Wnęki o poszerzonych naczyniach jak w przewlekłej niewydolności krążenia.Spłycenie P kąta p-ż- slad płynu? zrosty? baaardzo dziekuje z gory

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik należy interpretować całościowo z obrazem klinicznym, ale opis może wskazywać na chorby serca - niewydolność serca, nadciśnienie? Czy pali Pani papierosy?? Proszę wynik skonsultować z lekarzem zlecającym.
Pozdrawiam