Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prześwity na czubku głowy a podejrzenie łysienia androgenowego

Witam. Mam prześwity na czubku głowy, włosy po prostu mi nie odrastają. Próbowałam różnego rodzaju specyfików na porost i nic. Byłam również u dermatologa, który odprawił mnie z receptą na wcierkę i witaminy. Robiłam również badania hormonów na tarczycę i inne. Są one w normach. Po szerokiej lekturze na temat łysienia androgenowego, stwierdziłam że właśnie na to choruję. Czy pomoże mi Saw Palmetto 540mg? Czy koliduje on z tabletkami antykoncepcyjnymi? Czy zaszkodzi mi?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Objawy łysienia plackowatego

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, podejrzewając łysienie androgenowe należy skontaktować się z endokrynologiem, ocenić poziom hormonów we krwi i potwierdzić/wykluczyć chorobę. Leczenie na własną rękę może być niebezpieczne.
Sam wyciąg z palmy sabałowej (Saw Palmetto) nie jest lekiem i nie został przebadany pod kątem interakcji z innymi lekami.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy