Przetłumaczenie wyniku biopsji szyjki macicy

Bardzo proszę o nieprzetłumaczenie wyniku biopsji. 1. Dysplasia levis et mediocris gradus focalis, colli uteri - CIN 1/2 2. Cervictis chronica, activa diffusa Z góry ślicznie dziękuję. Dorota

1. Dysplasia levis et mediocris gradus focalis, colli uteri - CIN 1/2 - oznacza: Zaburzenie różnicowania się komórek stopnia lekkiego i ogniskowo średniego, szyjki macicy - CIN (to stopień histopatologiczny zaburzeń różnicowania się komórek od stopnia 1 do stopnia 3) 1/2 (to mały - 1 i średni - 2 stopień - dopiero 3 stopień jest stanem przednowotworowym). 2. Cervictis chronica, activa diffusa - oznacza: Zapalenie przewlekłe szyjki macicy, aktywne, rozlane.