Przewlekłe bóle brzucha, poranne występowanie gazów a stres

Mam problem z czestymi objawami bólu brzucha jest to tepy ból przewaznie po jedzeniu ale nie żoładek miłam robione usg i ginekologiczne i wyszło wszystko w porzadku. W dodatku mam codzienne gazy poranne i jestem w okropnym stresie w codziennym zyciu może to depresja czy nerwica??? Miałam badania krwi i wszystko w normie sexu nie uprawiam od roku a mam za duzo hormonów meskich które musze leczyc antykoncepcyjne. Prosze o porade dziekuje Ewa

Dzień dobry!

Wszelkie bóle i dolegliwości tego typu należy konsultować z lekarzem gastrologiem. Warto też zastanowić się nad wizytą u dietetyka, który zajmuje się nie tylko dietą odchudzającą, ale też zdrową dietą dostosowaną do problemów z trawieniem, gazami itp. oraz zastanowić się nad metodami relaksacji, radzenia sobie ze stresem, zdrową aktywnością fizyczną.
Jeśli jednak z punktu widzenia medycznego, bóle i dolegliwości nie mają żadnego jasnego źródła, mogą być nim zaburzenia nerwicowe, lękowe, depresja.

Pozdrawiam!