Przewlekłe bóle brzucha przy stłuszczeniu wątroby i idiopatycznym zapaleniu błony śluzowej żołądka i jelit

Dzień dobry. Regularnie chodzę do gastrologa z powodu silnych, przewlekłych bólów brzucha. Zaczynają się one rano, towarzyszy im biegunka oraz krwawienie w trakcie obstrukcji. W USG wyszło znaczne stłuszczenie wątroby (zast. dieta wątrobowa), kolonoskopia i gastroskopia wykazały idiopatyczne zapalenie błony śluzowej żołądka i jelit. Leczę się od ponad 5 lat bez efektu. Bardzo proszę o pomoc. Dodam, że miałem zatrucie (źle zażyłem lekarstwa, skończyło się płukaniem).

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli rady i zastosowane przez lekarza gastrologa leczenie nie jest skuteczne, niestety trudno oczekiwać, by coś nowego zaproponowano Panu na forum. Sugeruję ewentualnie skonsultować się z innym gastrologiem. Na wizytę należy zabrać wyniki badań i całą historię choroby.