Przewlekłe bóle głowy, bez efektu po farmakoterapii

Dobry wieczór. Prosimy o przetłumaczenie wyniku z rezonansu magnetycznego.Lekarz męża będzie dopiero za 3 tygodnie.Dziękuje. MR GŁOWA BEZ KONTRASTU DANE KLINICZNE Przewlekłe bóle głowy,bez efektu po farmakoterapii.Cukrzyca insulinozależna>30 lat. TECHNIKA BADANIA badanie MR głowy wykonane aparatem MR GE Signa Hdxt,1,5T,(sekwencje SE,FSE,FLAIR,DWI,obrazy T1 i T2 zależne,projeksja poprzeczna,koronalna istrzałkowa)bez kontrastu. WNIOSKI Mnogie ogniska demielinizacji wtórnej tkanki mózgowej

Aleksander Ropielewski

Opisane zmiany mogą powodować dolegliwości bólowe,m jednak są to zmiany niespecyficzne i opisany wynik nie daje istotnych wskazówek klinicznych.