Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekłe infekcje układu moczowo-płciowego

O kilku lat walczę z infekcjami układu moczowo-płciowego. Niestety lekarze nie traktuja mnie poważnie i albo przepisują antybiotyki, które nic nie dają, albo leczą na grzybiec pochwy, której nie mam. Objawy to ciągłe parcie na cewkę moczową, czuję "ściąganie" w cewce podobne do tego, kiedy czuje sie potrzebę skorzystania z toalety, prócz lekkiego bólu w pochwie (podobno pod względem ginekologicznym jest wszystko ok) nie mam zadnych innych objawów. Co to może być? Co robić, gdzie szukac pomocy?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Jeśli ginekolog wykluczył problemy ze strony narządu rodnego powinna Pani skonsultować się z urologiem.
Być może poza badaniem klinicznym okażą się niezbędne dodatkowe badania, które ułatwią zdiagnozowanie problemu.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Pisze Pani o "infekcjach" czyli zakażeniu. Zapalenie pęcherza dość często nie jest pochodzenia bakteryjnego. Jak wyglądają posiewy moczu? Objawy o których Pani wspomina mogą być związane z zaburzeniami czynnościowymi pęcherza i cewki (tzw. zespół cewkowy). Należy szukać wtedy porady u urologa, który zajmuje się tzw. neuro-urologią. Polecić mogę Prof. Radziszewskiego z Warszawy. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy