Przewlekłe swędzenie skóry głowy

Witam, Od kilku miesięcy swędzi mnie skóra głowy. Z początku podejrzewałam łupież jednak większość stosowanych przeze mnie aptecznych szamponów przeciwłupieżowych nie dała zadowalającego efektu. Poza tym prócz swędzenia nie zauważyłam innych objawów łupieżu. Problem rozpoczął się z momentem zetknięcia się w sesji studenckiej z napojem energetycznym. Od tamtego momentu walczę ze swędzącą skórą głowy. Czy możliwe by skóra głowy była przesuszona? I czym podziałać by pozbyć się tego problemu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u specjalisty dermatologa. Po ustaleniu przyczyny nieprawidłowości zostanie wdrożone odpowiednie leczenie. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.