Pełzak okrężnicy i przewlekłe wzdęcia

Witam Od stycznia mam problem z brzuchem. Ciegle jest wzdety I wyglada jak bym byla w 6 miesiacu ciazy. Wykryto u mnie pełzaka okrężnicy jednak w Wielkiej Brytani gdzie na stale mieszkam sie tego nie leczy. Kolezanka/lekarz przepisal a mi metronidazol w duzej dawce. Reakcja byla okropna. Wymioty, temperatura, rozkojazenie, uczucie jak 100krotny kac. Po zakonczeniu kuracji na pełzaka okrężnicy przez tydzien dochodzilanm do siebie. Jednak ponowne badania wykazaly ze pełzak okrężnicy dalej jest w moim organizmie. Nie wiem co robic... Jak mogę sobie poradzić z pełzakiem okrężnicy i przewlekłymi wzdęciami, które mu towarzyszą? Czy istnieje jakis lek dostepny w Wielkiej Brytanii, który bedzie w stanie mi pomoc? A moze sa jakieś domowe sposoby na pełzaka okrężnicy? Będę wdzięczna za każdą informacje w mojej sprawie. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Leczenie infekcji pełzaka okrężnicy polega na stosowaniu metronidazolu w dawce 3 x 500-750 mg przez 10 dni. Po leczeniu metronidazolem wskazana jest kontynuacja terapii środkiem działającym wewnątrzjelitowo, np. paromomycyną (25-30 mg/kg masy ciała w 3 dawkach podzielonych przez 7 dni).
Proszę jednak pamiętać, że infekcja pełzakiem nie zawsze wymaga leczenia, zaś objawy stwierdzane u zakażonych pacjentów najczęściej są wynikiem nadkażenia innym pasożytem. Dlatego też sugeruję ponowne wykonanie badania kału.