Przewlekłe zapalenie oskrzeli i wynik morfologii u 4-latka

Witam moj syn ma 4 lata i ma przewlekle zapalenie oskrzeli leczony tez na astme...zrobilam mu morfologie i ma wysokie -monocyty 10,2% norma 6 eozynofile 6,2 %norma 5,i ph 8 w moczu norma 7,troche sie martwie.

Lek. Tomasz Budlewski

Nigdy nie ocenia się pojedynczych parametrów morfologii, tylko cały wynik łącznie. Poza tym najważniejsze są wartości przedstawionych parametrów w ilości bezwzględnej a nie procentowej. Trudno zatem ocenić morfologię Pani dziecka, ale jeśli pozostałe parametry są parwidłowe to raczej jest to wynik prawidłowy. Jeśli ma Pani wątpliwości proszę udać się do pediatry.