Przewlekły ból brzucha u 45-latka

Meżczyzna 45l od 2,5l stały ból brzucha leczony w malej miejscowsci przez lekarza rodzinnego,gastrologa,chirurgów ,psychologa ,anestezjologa.Wiele badan obrazowych jak i badań krwi wszystko w normie nie reaguje na srodki p bólowe.Szukam rozpaczliwie pomocy nie chce rozpisywac sie bo jest tego duzo a nie kazdy czyta wiec chętnie skorzystam z pomocy w diagnozie której dotychczas niemam

Jeśli nie ma zmian w badaniach obrazowych to przyczyną bóli może być zespół jelita drażliwego lub przewlekłe zapalenie uchyłków. Leczenie tych przypadłości jest trudne i czasem skuteczne są takie metody jak zmiana diety, dieta eliminacyjna, zamiana paska na szelki celem zmniejszenia nacisku na brzuch, redukcja masy ciała, antybiotyki, zapobieganie zaparciom. Diagnostyka opiera się na analizie danych z wywiadu i kolonoskopii.