Silne ataki bólowe w podbrzuszu a skręt jelit

Witam,moim problemem są silne ataki bólowe w dole brzucha od dzieciństwa które wraz z wiekiem występują co raz częściej i intensywniej.Trwają od 15 do 60min,dodatkowo zaparcia,nasila się w trakcie okresu,jednak występuje w różnych fazach.Ten ogromny ból przypomina skręt jelit,jednak czy to możliwe?Gastroskopia(refluks mieszany),kolonoskopia(bad.trudne technicznie,liczne zrosty,kolonoskop wprowadzono.do zagięcia śledz.),morfologia w porządku,przewlekła szczelina odbytu.Nie wiem gdzie się udać?

Leczenie objawowe takich dolegliwości polega na zapobieganiu zaparciom, np. poprzez przyjmowanie laktulozy oraz stosowanie NoSpy. Unikanie słodyczy może wydatnie zmniejszyć dolegliwości. Zmianę można także uzyskać poprzez rezygnację z wszelkiego ucisku brzucha, np. poprzez noszenie luźnych ubrań. Szczelina odbytu jest trudną do leczenia przypadłością, warto poszukać cierpliwego i upartego chirurga który by się tym zajął.