Nagłe ataki bólu w dole brzucha

Witam,problem z którym borykam się od dzieciństwa to ataki bólu w dole brzucha.Wykonywałam badania krwi,gastroskopie(refluks mieszany),kolonoskopie(badanie trudne technicznie,uwidoczniło liczne zrosty,kolonoskop wprowadzono do zagięcia śledzionowego,przewlekła szczelina odbytu).Bóle to nagłe ataki,ustępujące po od 15min do 60min nasilające się w czasie trwania okresu,towarzyszą im zaparcia.Ból przypomina objawami skręt jelit jednak czy możliwe jest żeby występował on przewlekle w formie ataków?

Piotr Pilarski

Przyczyną tych objawów mogą być zrosty oraz szczelina odbytu. Powinna Pani stosować dietę lekkostrawną. Sugeruję wizytę u dietetyka.

Pozdrawiam.