Przewlekły ból z prawej strony brzucha

Witam! Mam problem, który spędza mi sen z powiek. Codziennie mnie coś boli. Najczęściej jest to brzuch, który boli mnie raz z prawej raz z lewej strony, a około 10 lat boli mnie po prawej stronie w dole brzucha. Ginekologicznie jest wszystko w porządku. Jestem po 2 cesarskich cięciach. Dodam jeszcze, że strasznie wszystkiego się boję. Każdy ból to w moich myślach jakaś najgorsza choroba. Mam dwójkę wspaniałych dzieci, kochającego męża, a w myślach cały czas choroby. Lekarz pierwszego kontaktu twierdzi, że to nerwica. Proszę o pomoc.

Witam! Niestety nie napisała Pani czy wykonano jakieś badania. Bóle odczuwane we wspomnianych lokalizacjach mogą być związane z obecnością zrostów powstałych po operacjach cesarskiego cięcia i ich pociągania przy ruchach ciała, a nawet samych ruchach jelit. Jeśli jednak jest Pani zaniepokojona powinna udać się do lekarza, który przeprowadzi dokładny wywiad i zbada Panią, następnie zleci badania krwi - morfologię, elektrolity, glukozę, parametry czynnościowe wątroby i nerek etc. w zależności od oceny badającego lekarza; badania obrazowe - USG jamy brzusznej, w razie potrzeby - tomografię komputerową; endoskopowe - gastro - i kolonoskopię. Jeśli przeprowadzona diagnostyka nie wykaże odchyleń, zaistnieją podstawy do rozpoznania zaburzeń czynnościowych - zespołu jelita drażliwego lub psychogennej etiologii dolegliwości. Pozdrawiam