Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekły kaszel u dziecka i alergia

WITAM,U NAS KASZEL TRWA POLTORA MIESIACA,MOKRY GLOWNIE NOCA.DZIECKO MA ALERGIE NA ROZTOCZE,PIERZE,TRAWY ,PLESN,BRZOZE.BYLA LECZONA SYROPAMI WYKRZTUSNYMI-BEZ SKUTKU.PO 3 TYG.BRANIA NASOMETINU ZNIKL JEDYNIE KATAR.OD 4 TYG.BIERZE PROSZEK W OPLATKU NA OBKURCZENIE MIGDALA-JEST PRZEROST,ALE KASZEL WCIAZ JEST.OD WCZORAJ DOSTAJE SINGULAR I JOVESTO I BIOARN C,JAK NIE POPRAWI SIE DO NIEDZIELI TO MAMY ZROBIC RTG PLUC.BOJE SIE ZE TO COS POWAZNEGO!DZIECKO MA SUPER APETYT,JEST WESOLE,JEDNYM SLOWEM NORMALNE
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Dzieci do 6-7 lat, a nawet dłużej nie radzą sobie z flegmą w ciele. Są zaśluzowane w płucach, nosie, jelicie. Leki objawowe tylko maskują problem, który za chwilę wychodzi w większym nasileniu. Tylko korygując dietę można to powstrzymać. Na czarnej liście u takiego dziecka znajduje się cały nabiał, cukier i wszystko z nim, kaszki istant dla dzieci, soczki, cytrusy, także czasem gluten.
Dieta odśluzowująca osusza ciało dziecka. Do tego leki homeopatyczne, leki odgrzybiające, probiotyki i w ciągu ok. 6 miesięcy problem jest już minimalny.
pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy