Przewlekły katar: jakie mogą być przyczyny?

Witam, od kilkunastu miesięcy mam objaw zatkanego nosa. Stosuję preparat x****** w aerozolu. Pomaga na kilka/kilkanaście godzin, po czym zatkany nos wraca. Zwykle jest to jedna dziurka, ale utrudnia to oddychanie.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Tak długo utrzymujący się katar, wymaga bezwzględnie konsultacji lekarskiej. Problem może bowiem okazać się alergiczny lub laryngologiczny. Natomiast stosowanie preparatów działających doraźnie przez tak długi okres, może spowodować więcej szkody niż pożytku, ponieważ wysuszają one znacznie błonę śluzową jamy nosowej.
Pozdrawiam!