Przewlekły katar utrudniający oddychanie

Witam. Prawie 2 miesiące męczę się już z katarem. Brałam już różne środki w postaci otrivinu, tabletek na katar i jakichś na alergię. Niestety nic nie pomaga. Za każdym razem jak tylko pojawi się katar, to trwa zawsze miesiąc albo dłużej. Jest to bardzo męczący katar. Blokuje mi nos tak, że nie jestem w stanie w ogóle oddychać. Wtedy używam Otrivin i na jakiś czas mi to pomaga. Często w nocy budzę się, ponieważ katar uniemożliwia mi oddychanie. Bardzo proszę o podanie mi jakichś rad. Pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Można rozważyć zastosowanie aerozolu do nosa zawierającego steryd (np. Tafen nasal). W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.