Przewlekły stan podgorączkowy przy niedoczynności tarczycy

Witam, od dłuższego czasu mam stan podgorączkowy tzn. rano normalnie a w południe wzrasta do 37, 37,1 a na noc znów temp jest normalna. Dodam, że mam 24 lata i jestem kobietą, leczę się od pół roku na niedoczynność tarczycy. Niedawno miałam robione usg tarczycy i wyszła pomniejszona, ale bez zmian ogniskowych i węzły nie powiększone. Nie ukrywam, że martwi mnie ta temp 37. Rano często boli mnie gardło, ale nie wiem czy może mieć wpływ. Czasem też miewałam bóle kolan jakby reumatyczne, te bóle miewałam także jako dziecko lecz stanów podgorączkowych wtedy nie miałam. Proszę o poradę. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy diagnozowaniu stanów podgorączkowych zaczyna się od najprostszych i podstawowych badań, proponuję wykonanie: morfologii krwi z ręcznym rozmazem, OB, CRP, badanie ogólne moczu.

Ponadto warto się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu. Póki co mam za mało danych by podejrzewać chorobę reumatyczną, ale po uzupełnieniu wywiadu i badaniu przedmiotowym (wraz z badaniem kolan i innych stawów), sytuacja stała by się jaśniejsza.

Po otrzymaniu wyników powyższych badań będzie można zaplanować ewentualne dalsze postępowanie.

Serdecznie pozdrawiam!