Przewlekły suchy kaszel i ból gardła

Mam 29 lat, od końca maja mam problem z suchym kaszlem. Na początku czerwca urodziłam sn córkę więc nie mogłam się wyleczyć skutecznie,. W sieprniu dostałam antybiotyk augmentin nie pomógł, następnie przyjmowałam przez 10 dni fromilid uno też nic. Nadal boli gardło, kaszel jest suchy do tego powiększył mi się węzeł chłonny za uchem i na szyi. Jestem osłabiona, na gardle czuję gęstą wydzielinę, pobolewa mnie głowa , ale gorączki nie mam. Co to może być? Czekam na wiz. u laryngologa

Aleksander Ropielewski

Przyczy może być wiele i bez przeprowadzenia badania trudno jest ki to stwierdzić jednoznacznie. Należy wykluczyć gruźlicę.